Last minute zájezdy Letenky Kypr další země

Cestování po Kypru

Doprava na Kypr

Na Kypr se můžete dopravit jak letadlem, tak i lodí. Přímo na ostrově si také můžete zapůjčit automobil, jen počítejte s tím, že po Angličanech, kteří ostrov ovládali až do poloviny 20.století, zde zůstal zvyk jezdit vlevo.

Ubytování

S ubytováním na Kypru to není složité. Můžete si vybrat buď ubytování v hotelu. Pokud chcete strávit dovolenou na pláži, vyberte si okolí Agía Napy, Paphosu, Larnaky a Limassolu; pláže jsou tu však většinou velmi přeplněné. Můžete si také vybrat ubytování v kempech, v jejichž areálech bývají sprchy, toalety, obchod, restaurace i bar. Ceny se pohybují od 4 do 5 eur za osobu; většina kempů je označena v mapách. Je také možnost ubytování v hostelu, kde se cena pohybuje okolo 20 eur za osobu.

Pohoří Troodos

Známým národním parkem na Kypru je pohoří Troodos. Nejvyšší hora Olympos dosahuje výšky 1952 m.n.m., je oplocena vojenským prostorem a je zde zakázáno fotit. Pokud přijedete v únoru, je možné si na jejím svahu dopoledne zalyžovat, a odpoledne se můžete svlažit ve Středozemním moři. Pod nejvyšším vrcholem se nachází také horské středisko Troodos s několika obchody, hotelem a kempem, odkud vedou značené stezky po okolí.

Národní park Akamas

Dalším známým národním parkem je Akamas nalézající se na stejnojmenném poloostrově. Některá místa poloostrova jsou přístupná jen džípem (organizované místními cestovními kancelářemi) a je zde zakázáno volné stanování.

Město Famagusta

Turisty oblíbeným městem je Famagusta, což bylo kdysi jedno z nejbohatších měst na světě, a právě sem Shakespeare situoval svůj román Othello. Ve Famagustě stojí za shlédnutí městské hradby, mešita Lala Mustafa Pasa Cami a i okolí města.

Město Larnaka

Město Larnaka je dnes třetí největší město na ostrově a žije převážně z turistického ruchu. Turisté se rádi procházejí přímořskou promenádou, navštěvují Lazarův kostel nebo se jdou podívat na archeologické vykopávky starého města.

Město Nikósie

Nikósie (Lefkosía) je hlavní město ostrova. Za shlédnutí v jižní (kyperské) části zde stojí výhled z městských hradeb, návštěva ortodoxní katedrály Ágios Yannis, minaret mešity Omerye. V severní (turecké) části za shlédnutí stojí katedrála sv.Sofie – je to gotická katedrála přeměněná v roce 1571 na Selimovu mešitu. V této části města, narozdíl od té jižní, pulsuje život až do pozdních nočních hodin.