Last minute zájezdy Letenky Kypr další země

Počasí a podnebí na Kypru

Co se na Kypru pěstuje?

Kypr je ostrov, který leží ve východní části Středozemního moře. Nachází se v subtropickém podnebném pásu a je pro něj naprosto typické středomořské klima. To se vyznačuje dlouhými, suchými a teplými léty, které se střídají s krátkými a mírnými zimami. Turisté tento ostrov vyhledávají kvůli historickým památkám a kvůli celoročně příjemnému počasí. Kypru se velmi často přezdívá ostrov slunce. Především z toho důvodu, že Slunce zde svítí až 320 dní v roce. Dešťové srážky se vyskytují minimálně. Počasí se se liší ve vnitrozemí a na pobřeží. Průměrné teploty ve středu ostrova se pohybují nad 35°C. Pobřeží je ochlazováno větry ze severní Afriky a teploty dosahují nejvyše 30°C. Proto je doporučováno výlety pořádat buď časně ráno, nebo později k večeru. Nejchladněji je v horách. Místní pohoří Troodos, které je častým cílem turistů, zaručuje teplotu kolem 20°C.

Jaro

Na jaře je celý ostrov v květu. Teploty opět začnou stoupat, už začátkem března se pohybují kolem 20°C. Jaro je nejpříjemnější co se týče teplot i co se týče zelené přírody. Koncem května se oteplí i voda a celý ostrov je připraven na návaly turistů.

Léto na Kypru

Turisty neoblíbenější roční období je samozřejmě léto. To začíná již v černu a trvá až do konce září. Teplota vody a vzduchu se liší o pár stupňů. Jen pro orientaci, nejvyšších teplot dosahuje voda v srpnu, na východním pobřeží u střediska Agio Napa je to až 28°C. Toto období je ideální pro relaxaci na pláži, koupání v moři a pro vodní sporty.

Kyperský podzim

I na podzim si můžete užívat slunečného počasí. Koncem října sice teploty začnou pomalu klesat, ale pro většinu obyvatel a návštěvníků je to po horkém létě příjemná změna. Voda je vhodná ke koupání až do poloviny listopadu. Tuto část roku ocení především turisté, kteří se na ostrov vydali kvůli poznávání historických památek.

Zima

Kypr je oblíbeným turistickým střediskem i v zimě. Celý ostrov ožije kulturou. Pořádají se různé festivaly, koncerty, oslavy a divadelní akce. Slunce svítí většinou nepřetržitě. Až na pár výjimek se mohou objevit dešťové přeháňky. A pokud rádi lyžujete, půjčte si lyže a navštivte některé z horských středisek. Na zbytku ostrova se sněhu ani mrazů nedočkáte. Teploty na pobřeží se pohybují kolem 15°C.

Přeháňky

Počasí na Kypru se celoročně nijak výrazně nemění, množství srážek je také vyrovnané. Pokud prší, tak krátce a málo. Do roka se uvádí maximálně 40 deštivých dnů.

Počasí na Kypru lze díky jeho neměnnosti poměrně snadno odvodit předem, ale přesnější aktuální informace a předpověď pro nejbližší dny můžete najít níže.

On-line předpověď počasí na Kypru

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Akrotiri, Kypr Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Athalassa, Kypr Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Ercan, Kypr Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Larnaka, Kypr Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Paphos, Kypr